Skonių turgus

Vegetariško maisto ir gėrimų furgonėliai

DAUGIAU

Pokalbių erdvė

Pranešimai, diskusijos ir pokalbiai didžiojoje scenoje

DAUGIAU

Dirbtuvių erdvė

Vieta, kur gimsta pačių rankomis pagamintos gėrybės!

DAUGIAU

Potyrių ir judesio erdvė

Užsiėmimai ir kūnui, ir sielai

DAUGIAU

Poilsio ir grožio erdvė

“Garnier ir Drogas” grožio studija, asmeninio įvaizdžio kūrimas (piešiniai ant kūno, makiažas, šukuosenos)

DAUGIAU

Muzika

Vakarinė programa šokiams

DAUGIAU

Vaikų erdvė

Užsiėmimai vaikams "Pasaulio pažinimas"

DAUGIAU

Gėrybių turgelis

Tvarių kūrėjų turgelis

DAUGIAU

Kino erdvė

"Kino pavasario" filmų kelionių tema pristatymas

DAUGIAU

POKALBIŲ ERDVĖ

Gamtos fotografas, LRT laidos ,,Gamtininko užrašai” vedėjas, rašytojas, lektorius, besirūpinantis biologinės įvairovės išsaugojimu. Gerai pažįstamas dėl savo itin kūrybingų nuotraukų ir šmaikščių bei įtaigių įrašų apie gyvūnijos pasaulį, facebook’e „Čepulio fotoklajonės“.

„Miško maudynės“ – vienas iš būdų sustoti, nurimti, iš tiesų pailsėti, pabėgti nuo šurmulio ir triukšmo, patirti gamtą, mišką, įsiklausyti į savo pojūčius, o Ieva Pukelienė – viena iš keleto Lietuvos „Miško maudynių“ gidų, padedančių žmonėms visa tai patirti.

Klimato krizės sprendimų advokatorė, upių švarinimo iniciatyvos „River Cleanup Lietuva“ ir Nacionalinis aplinkosaugos egzamino organizatorė. Kvies kalbėtis apie kelionių sektoriaus keliamus iššūkius ir galimybes judant tvarumo link.

Mykolo Romerio ir Nyderlandų Groningeno universitetų psichologijos mokslų doktorantė, Aplinkos psichologijos tyrimų centro mokslininkė ir vadovė Audra Balundė tyrinėjanti aplinkos poveikį žmonėms ir žmonių poveikį aplinkai.

Marius Karlonas – ornitologas, gamtos gidas, knygų apie paukščius autorius ir Ornitostogų įkūrėjas ir siela. Vienas profesionaliausių gamtos gidų Lietuvoje, kuris sugeba uždegti meilę gamtai kiekvieną, o išvykos į gamtą su Mariumi visuomet būna kupinos įdomių faktų ir istorijų apie paukščius, o patirti įspūdžiai išlieka ilgam.

Giedrius Bučas – ekspedicijos aplink Baltijos jūrą iniciatorius ir vedlys, visuomenininkas, socialinis verslininkas, gamtosauginės Prezidento Valdo Adamkaus premijos laureatas. Jis sako: „Visuomenei iš esmės būtina pakeisti savo mąstymą tvarumo ir vartojimo klausimais, privalome suprasti, kad kiekvienas AŠ esame atsakingas už tai, kokią planetą, kokias jūras ir vandenynus paliksime ateities kartoms. Visa savo esybe pradėkime ieškoti būdų, kaip gyventi darnoje – keisdami savo įpročius, grįždami prie esminių vertybių, keisime mus supančią aplinką.“

Novaturo grupės tvarumo vadovė bei tvarumo pokyčių ekspertė, padedanti įmonėms ir asmenims sumažinti savo poveikį aplinkai. Audronė yra viena iš pirmųjų tvaraus verslo ekosistemos Lietuvos atsakingo verslo asociacijos LAVA kūrėjų ir  ilgą laiką buvo jos vadovė.

Diskusijų moderatorius

Turinio kūrėjas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, reporteris, tekstų rašytojas bei muzikantas daug kalbantis apie mokslą ir technologijas.

Silvestras Dikčius – klimatologas, straipsnių autorius, tinklalaidininkas ir keliautojas pėsčiomis, kasdienybėje praktikuojantis minimalizmo pasaulėžiūrą.

Domas Girtavičius – Ličio jonų baterijų bandymų laboratorijos www.ewvta.com vadovas ir ličio jonų baterijų perdirbimo įmonės www.re-lithium.com vadovas.

Nėra blogo oro tai tinklaraštis apie šeimos laiką kartu, kurį dažniausiai leidžiame keliaudami ir mažus atradimus kelyje. Nebūtinai toli, nebūtinai ilgam, bet būtinai su daug nuotykių ir noru pažinti. Mums kelionės tai ir išvykos į užsienį ir po Lietuvą, o dažniausiai ir į artimiausią mišką ar gamtą, nes tenais ir slypi daugiausia atradimų.

TrenkTuras bendraįkūrėjas ir vadovas, žygeivis. TrenkTuras – didžiausias masinių pėsčiųjų žygių organizatorius baltijos šalyse. Vienas pirmųjų Lietuvoje atsisakęs vienkartinių indų savo renginiuose, kreipia didelį dėmesį atliekų kieko mažinimui ir jų tvarkymui.

Marius Vaščega – nuo 2022 m. kovo 1 d. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, iki tol – Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus, atsakingo už aplinkosaugą bei vandenynus, komandos vadovas, 2019 m. dalyvavęs Europos žaliojo kurso kūrime, sako, kad tekstilė – viena iš sričių, kurioje per trumpą laiką galima padaryti didelį tvarumo pokytį.

Linas Baužys nuo 2019 m. vadovauja „Lietuvos geležinkelių“ Grupės keleivių vežimo bendrovei „LTG Link“. L. Baužys yra sukaupęs daugiau kaip 20 metų profesinę darbo patirtį logistikos ir keleivių vežimo srityse. Teikdami tvaraus viešojo susisiekimo geležinkelių transportu paslaugas Lietuvoje ir užsienyje, visa „LTG Link“ komanda bei jos vadovas siekia kurti patogesnių kelionių patirtį visiems klientams bei skatinti žmones dažniau rinktis tvaresnį geležinkelių transportą ir taip prisidėti prie transporto poveikio aplinkai mažinimo.

Socialinių mokslų daktarė, Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministrė, turint nemažą tarptautinę studijų patirtį, žinias gilino  Australijos, Pietų Korėjos, Čekijos ir  Italijos universitetuose. Viceministrė savo veikloje koncentruojasi į žaliosios transformacijos, telekomunikacijų plėtros bei susisiekimo inovacijų ir darnaus judumo projektus.

Girteka Europe West Tvaraus vystymosi vadovė Ema Avlas papasakos apie tvarią apelsino kelionę nuo Ispanijos iki Lietuvos. Juk be mūsų pačių kelionių, ne mažiau svarbu ir tai, kaip prekės pasiekia mus Lietuvoje iš įvairių pasaulio kampelių. Oro, vandens ir kelių transportas, gabenant krovinius, sudaro net 15-20% viso pasaulio CO2e emisijų. Taip pat pasidalins, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti, kad mūsų poveikis gamtai būtų mažesnis.

Deals On Wheels LT įkūrėjas, tikintis, jog visiems žmonėms ieškantiems automobilio ar elektromobilio tiesiog reikia nuoširdžios pagalbos ir garbingo patarimo jį renkantis.

MUZIKA

VELVET energija festivalio metu sužavės net pačius abejingiausius! Grupė privers medžius meluoti, mėnulį neliūdėti, o publiką pasinerti po jausmų pasaulį.

Po „Baltų Varnų“ vardu besislepiančios garbanės Milda ir Teresė paskleis švelnumo bei improvizacinių elementų kupiną etno-chuliganiškumo užtaisą Zero Waste festivalyje. 

Žavingas BALTASIS KIRAS atplasnos ir į Zero Waste festivalį bei paskleis magiškuosius indien/rock muzikos garsus, kurie privers kiekvieną šokti bei plasnoti.

Švelnus Gintės balsas, buitiškai nuoširdus tekstai ir melodingos natos mus visus panardins po nostalgijos klodus bei muzikos pasaulį.

DIRBTUVIŲ ERDVĖ

Zero waste ledai

Sandrius save vadina keliautoju, atradėju ir minimalistu. Jis jau 7 metus nieko neperka parduotuvėse ir verčiasi tik su tuo ką randa prie konteinerių arba ką Jam atiduoda kiti  žmonės. Zero Waste Festivalio metu Sandrius kvies Jus išmėginti pasidaryti zero waste ledų, išbandyti elektrinį dviratį su saulės panelėm bei elektrinę riedlentę.

Furoshiki pakavimas

Dalia Jus kvies patirti kitokį dovanų pakavimą. Pasidalins keletais iš Japonijos kilusio furoshiki – pakavimo į audinius – būdais, kuriuos naudodami prisidėsite prie tvaresnio ir sąmoningesnio dovanojimo ritualo.Taip pat įgysite žinių apie mazgus ir kaip paprastas audinio gabalėlis gali pasitarnauti kasdienoje ir kelionių metu.

Textale

„TEXTALE“ – tai mados perpardavimo ir mainų platforma, kviečianti įsigyti, parduoti arba padovanoti nenešiojamus, bet stilingus ir kokybiškus drabužius, aksesuarus, avalynę bei namų tekstilę. Dirbtuvių metu ,,Textale” komanda kvies iš antrinių žaliavų nusipinti aksesuarą, kuris pravers kelionių metu arba kasdienoje.

POTYRIŲ IR JUDESIO ERDVĖ

Vidinės vizijos piešimas

Sigita Mockutė – dailininkė, visą gyvenimą pašventusi kūrybai. Mokėsi dailės VDA, Austrijoje ir Amerikoje, susipažino su įvairiapusiais kūrybos metodais ir dailės terapijos pagrindais, ir iš šios daugiasluoksnės patirties sukūrė “Vidinės Vizijos” piešimo patyrimą, kuriame apsijungia tiek kūrybos sakralumas, tiek noras žaisti ir eksperimentuoti. 

Tuo metu kai leidžiame sau nežinoti, būti vedami tos akimirkos polėkio ir atsipalaidavimo, popieriaus lape veriasi mūsu giliausi pasąmonės sluoksniai.

Ananda aroma joga

Renata kvies Jus išmėginti iš Indijos kraštų kylusia Ananda jogą, kurios metu niekur neskubant, pagarbiai galėsite tyrinėti savo kūną, kaip visatos dalį, kaip dalį mus supančio pasaulio, o kad visi pojūčiai sustiprėtų pasitelks terapinių eterinių aliejų aromatus. 

Seniai žinoma, kad praktikuojant jogą kartu su terapinės klasės eteriniais aliejais yra žymiai efektyviau sumažinamas stresas ir suaktyvinama endokrininė sistema, kurios metu išsiskiria laimės hormonas. 

Garsų terapija

Rasita kvies jus pasinerti po mistinių garsų Jūrą, išgirsti savo vidinę tylą, patirti gilų atsipalaidavimą bei paleisti susikaupusias emocijas. Keliausite po  garsų magija dainuojančių dubenėlių virpesį, lietaus garsų ošimą, meditacinių varpelių skambesį bei mėnulio būgno garsų švelnumą. Garsų terapija – norintiems save pažinti per garsą, patirti naujų įspūdžių bei pasisemti įkvėpimo.

Oro joga

Judesys ore – tai alternatyvus fizinio kūno lavinimo būdas, pasitelkiant šilkines juostas (hamakus) žaismingu ir įtraukiu būdu padeda kūnui sustiprėti ir kartu atsipalaiduoti. Judėdami ore išlaisvinsite ne tik savo pojūčius, bet ir kūną bei jausitės šiek tiek pakylėti nuo žemės.

Kotryna Žilinskaitė – tarpdisciplininė menininkė, jungianti teatrą, šiuolaikinį šokį bei garso performansus, veda oro šokių užsiėmimus bei meno terapijas.

Europe direct centrai: Utena, Šiauliai

Savo veiklomis bei iniciatyvomis palaiko teigiamus Europos žaliojo kurso pavyzdžius Lietuvoje. Zero Waste festivalio metu užsukę į Jų palapinę Jus galėsite: 

  • išbandyti interaktyvų dviračio turą po Pietų Latgalą ir Rytų Aukštaitiją, susipažįstant su žymiausiais Utenos, Zarasų, Daugpilio ir Preilių apylinkų objektais ir patirti kelioninę dvasią per patį trumpiausią laiką. 
  • sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu galėsite susikurti savo individualų maišelį. 
  • išmėginti jėgas viktorinoje.

Veido joga

Japonijoje pražydęs veido jogos metodas – tai mimikos raumenų treniravimo ir atpalaidavimo pratimų kompleksas, padedantis išvengti raukšlių atsiradimo ir sulėtinti veido odos senėjimo procesą, tai kitoks požiūris į grožį be chemijos ir intervencijų. 

Patyriminis žygis po Antalieptės apylinkes​

Paslaptingos Antalieptės apylinkės savo slėniuose ir kalvose slepia ne vieną gamtos bei žmogaus sukurtą objektą, virtuolių pilną seną mišką, vos įžiūrimus miško gyventojų takus, akmenuotą Šavašos upę. Naktinis žygis yra gera proga susipažinti su šalia einančiu draugu ir, žinoma, savimi, patyrinėti savo pojūčius ir naktinį dangų, išmėginti sąmoningą bei dėmesingą ėjimą.

Atstumas – apie 8 km. Trukmė 2,5-3 val.

Žygeiviams reikia turėti:

  1. Patogią avalynę, galima ir žygio batus (geriausia neperšlampami).
  2. Patogūs, esamoms oro sąlygoms pritaikytus drabužius.
  3. Vandens.

Nebūtinai, bet galima turėti šviesos šaltinį (prožektorius ar pan., telefonas nenumatytoms situacijoms). 

Ekskursija: Kokius gamtos turtus slepia Antalieptės parkas?

Ekskursijos metu apeisite Antalieptės basųjų karmelitų vienuolyno parko želdinius, susipažinsite su medžių ir krūmų rūšimis bei juose gyvenančiais vabalais, šiksnosparniais ir kita gyvūnija.  Apžiūrėsite naujai sutvarkytus tvenkinius ir juose gyvenančius retus varliagyvius ir kitą paslaptinga biologine įvairovę. 

Nerijus Zableckis – ,,Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo” direktorius, ekologas, gamtotvarkos specialistas.

POLSIO IR GROŽIO ERDVĖ

GARNIER ir DROGAS grožio studija

Garnier ir Drogo grožio studija kvies visus festivalio lankytojus pasilepinti veido ir kūno procedūromis, susikurti savo festivalio įvaizdį, pasimėgauti poilsio minutėmis ir net laimėti prizų. Taip pat galėsite sužinoti, kaip keliaujant naudoti grožio priemones ir jas tvariai vežtis bei išvysite kitas naujienas!

VAIKŲ ERDVĖ

VAIKO DĖŽUTĖ

Vaiko dėžutės žaislų prenumerata – taupi ir tvari žaislų įvairovė kas mėnesį, kuri Jūsų vaikui garantuoja 5 naujus žaislus ir nepaversdamas jūsų namų panašiais į vaikiškų žaislų saugyklą! Be to, tai – mažas, bet tikrai efektyvus žingsnis mažesnio vartojimo bei atliekų mažinimo link! 

Vaiko dėžutė Zero Waste festivalio metu sukurs jaukią žaidimo erdvę vaikams, kurioje jie galės žaisti, pūsti muilo burbulus ir smagiai sau leisti laiką.

Micro-empathy

Jaunieji Zero Waste Fest dalyviai leisis į kelionę po dar nepažintas gyvosios gamtos karalystes, kuriose Jų lauks daug nuotykių ir pažinčių su vietiniais gyventojais. Kartu mokysimes suprasti skirtingų “kultūrų” įvairovės svarbą ir prisiminsime etiketą gamtoje.

KINO ERDVĖ

Tai istorija apie draugystę. Du berniukai užaugę vengia tėvų išmintų takų, tačiau, nepaisant apylankų, vis grįžta namo. Pietras (Luca Marinelli) užaugo mieste, o Brunas (Alessandro Borghi) buvo paskutinis užmarštin grimztančio kaimo vaikas. Brunas ištikimas kalnietiškai kilmei, o Pietras vis iškeliauja į pasaulį ir grįžta atgal. Bėgant metams jie vis susitinka, kartu išgyvena meiles, praradimus, apmąsto savo šaknis. Nors likimai klostosi skirtingai, abu jie žino, ką reiškia turėti draugą visam gyvenimui.

KELIAUTOJŲ UŽRAŠAI

Klimatosūkis

Projekte „Klimatosūkis“ keliaujame tik traukiniais. Ir tai tampa nemenku iššūkiu, kai kasmet turime laukinės gamtos stovyklas kažkur Europoje, ar kasmetinius susitikimus. 

Ar traukiniais keliauti – labai sudėtinga? 

Festivalio metu turėsite galimybę daugiau sužinoti apie keliones traukiniais, jų anglies pėdsaką ir maršrutus, žaidžiant orientacinį žaidimą pačioje festivalio teritorijoje, o tie kurie įveiks visas užduotis ir teisingai atsakys lauks prizai.

Surink Lietuvą

„Surink Lietuvą“ projekto tikslas yra atskleisti visos Lietuvos galimybes. Galimybes keliauti, investuoti, gyventi ir atrasti. Prieš penkis metus startavęs projektas įkvėpė tūkstančius žmonių atrasti visą Lietuvą. Projekto sumanytojai nuolatos gauna keliautojų atsiliepimus ir istorijas, kurios įkvepia ne tik atrasti Lietuvą, bet ir į keliavimą pažiūrėti žymiai plačiau. Keliauti galime tvariai ne tik pasirinkdami dviratį ar viešąjį transportą.

The world is our classroom

Nadežda ir Gabija papasakos apie 4 mėnesių, 20 000 km kelionę iš turtingiausios pasaulio šalies Danijos į viena iš vargingiausių šalių pasaulyje Bisau Gvinėja. Pasaulis – mūsų klasė. Todėl studijų kelionės yra puikus metodas praplėsti besimokančiojo realybės ribas bei suvokimą, kad pasaulio tautų skirtumai neturėtų mūsų riboti, bet atvirkščiai – atverti naujas galimybes.

Baidarėmis aplink Lietuvą

Tautvydo kelionė su draugu vyko 2022 metai gegužės mėnesį, plaukė dviem atskiromis dvivietėmis baidarėmis, miegojo pagrinde palapinėse arba kempinguose. Viso įveikė apie 500 km ežerais, Šventosios, Neries, Nemuno upėmis ir truko 13 dienų.

GĖRYBIŲ TURGELIS

Drinbags

Festivalyje galėsite įsigyti spalvotų Drinbags gaminių, kurie siuvami ne tik iš įdomių, akį traukiančių medžiagų, bet ir iš perdirbtų kelnių, skėčių ar užuolaidų! Kiekviena kuprinė, pilvūzinė ar piniginė čia turi savo istoriją! Užsuk susipažinti ir papasakoti savo istoriją.

Pelkių žolė

„Pelkių Žolė“ tai – autorinis natūralių, autentiškų, rištinių smilkalų, namų tekstilės, rankų darbo keramikos prekinis ženklas. Šie kūriniai gimsta dosnios, ramybe ir paslaptimi apgaubiančios gamtos apsuptyje, įsiklausant į jos ritmą, stebint kaitą, su dėkingumu priimant jos dovanas.

Utenos maltiečių senjorės

Utenos maltiečių senjorės iš surinktų drabužių persiūna, gamina įvairius dalykus, kaip  daugkartinius maišelius, „terbeles“, kelioninius „pašikniukus“, kur galima išsipakuoti ir pasitiesus atsisėsti nors ir ant akmens, taip pat mezga kojines iš išardytų megztinių ir dar daug visko.

Green Whale - Earth friendly

Galėsite įsigyti produktus, padėsiančius kasdieninėje veikloje – sporte ar laisvalaikyje, palaikant tvarką ir švarą namuose ar gaminant maistą, higienos rutinoje – naudoti kokybiškas ir aplinkai draugiškas priemones.

Bebrų kosmetika

Rankų darbo kieta, bevandenė kosmetika iš natūralių ingredientų.

CiuCiu

Tvarus keliavimas su augintiniu – misija įmanoma. Aprengus patogiais šuniukui rūbais, galima ramia sąžine leisti augintiniui mėgautis visais malonumais ir nebijoti jo įsileisti į automobilį ar viešbučio kambarį. 

Renginio metu norime tvariai ir socialiai atsakingai pasielgti su fotosesijoms gamintais ir mūsų šuniukų nebedėvimais rūbais. Jums rūbas – o prieglaudai Jūsų norimo dydžio parama. Gyvenkime draugiškai, švariai ir tvariai.

SKONIŲ TURGUS

„Vegar“ susikūrė besidomint vegetarizmu ne vienerius metus. Vegetarizmas turėjo tradicijas, bet nebuvo toks žinomas, o kartu su veganizmo banga iškilo kaip mitybos ir netgi gyvenimo formų.

“Vienuolyno restoranėlis” siūlo sezoninius vegetariškus patiekalus pagamintus su meile. Atvykę į Zero waste festivalį galėsite įsigyti maitinimo planą visoms 3 festivalio dienoms – su pusryčiais, pietumis ir vakariene.

Baltic Brew komanda kvies ragauti netradicinių skonių kavų ir įsigyti rūšinės kavos į namus.

Copyright © Zero Waste fest

Proudly powered by Wpopal.com